Logo Autogas Centrum
Logo Autogas Centrum
Logo Autogas měření emisíNacházíte se zde:  

Diskuzní fórum LPG/CNG


+ Nový dotaz

<1> || <2>  <3>  <4>  <5>  <6> ||  <169>     >>   >5x>  

16.1.2018 15:47:34
Jméno: Anton Předmět: porucha na LPG
Dobri den. Mam problem s LPG. Ked sa auto prepne z benzinu na plyn tak motor zhasne ako keby mu vobec nebolo dodane plynu. Nevie niekto co to moze byt? Stejne musim do servisu, ale rad by som vedel co to moze byt este pred tym. Dakujem
17.1.2018 7:22:27
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: porucha na LPG
Dobrý den, opravdu budete muset navštívit odborný servis, který diagnostikou závadu zjistí. Může být vadný některý komponent LPG soustavy (některé z čidel, vstřikovač…..), závada může být též v elektroinstalaci. Bohužel na dálku Vám neumím dát jinou radu.

15.1.2018 19:59:46
Jméno: Imrich Předmět: Tp
Mam dotaz mam namontovane lpg ale neni zapsan v malem tp,jen zaznam ve velkem asi rok neni evidovanej v malem fa se ne prepysu dohledat
16.1.2018 7:23:09
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Tp
Dobrý den, nevím, ve kterém kroku legalizace přestavby nastala chyba. Postup je následující: Po každé přestavbě je firma přestavující vozidlo povinna provést ve velkém technickém průkazu vozidla v části „ostatní záznamy“ zápis o přestavbě a předá zákazníkovi veškeré doklady od LPG soustavy (výrobní list nádrže a reduktoru, servisní a záruční knihu….). Dále vozidlo musí být označeno příslušnými nálepkami LPG na zadním okně a u přípojky plnění. Přestavbu firma dále nahlásí držiteli typového schválení, pod kterým je přestavba prováděna a ten přestavbu zadá do systému CIS (dříve DAVOZ). Majitel vozidla je pak povinen do 10 dnů navštívit odbor dopravy, kde za poplatek 50,- Kč zkontrolují, zda je přestavěné vozidlo zadáno v systému CIS, jednak přestavbu potvrdí ve velkém TP a jednak vymění malý technický průkaz, kde bude jako palivo uveden BA + LPG.

13.1.2018 20:46:54
Jméno: Jan Předmět: Dotaz
Dobry den je realna montaz cng do land roveru discavery 3 2,7diesel?
15.1.2018 8:08:51
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Dotaz
Dobrý den, dieselové motory pracují na jiném principu než benzínové a není u nich možná přestavba na CNG/LPG, jak ji známe u benzínových motorů. U dieselových motorů je možná přestavba pouze na duální pohon, kdy část nafty je nahrazena plynným palivem.

13.1.2018 20:20:43
Jméno: Tommy Předmět: Manuální přepnutí
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli kdybych si u mého sekvenčního lpg systému s automatickým přepínáním předělal na manuální přepínání. Jestli by se něco mohlo stát poškodit kdybych to přepnul při 1°C na lpg chvíli po nastartování?
Děkuji za odpověď
15.1.2018 8:03:40
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Manuální přepnutí
Dobrý den, ano mohlo by dojít k poškození motoru. V systému LPG je reduktor (odparník), který je vyhříván chladící kapalinou, jehož úkolem je spolehlivě odpařit kapalnou fázi LPH na plynnou fázi a zajistit správný pracovní tlak v systému. Obvykle nastavená teplota přepnutí je cca 40oC. Správné dávkování plynu je prováděno na základě příslušného algoritmu v LPG řídící jednotce, který pracuje s plynnou fází (při výpočtu dávky je zohledněna teplota a tlak plynu snímána příslušným sensorem) a přepočítává benzínové vstřikovací časy na vstřikovací časy plynu.

12.1.2018 15:25:53
Jméno: Leoš Předmět: Frontgas
Dobrý den, máte nějaké nové informace ohledně servisu systému Frontgas? Přivezl jsem si auto z Německa s tímto systémem. Děkuji za odpověd.
15.1.2018 7:48:14
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Frontgas
Dobrý den, systém Frontgas není u nás rozšířen a myslím že budete mít problém se servisem a možná i s měřením emisí. Možná by stálo za úvahu přemontovat na jiný běžný LPG systém.

12.1.2018 15:00:11
Jméno: Michal P Předmět: Fobie
Dobrý den, má fabie s novou přestavbou na LPG Lovato cuká od 2 tis do 3,5 otáček zhruba,byla 3x reklamace a nic ,2 plynař tež nevyřešil ,nedělá to pravidelně
15.1.2018 7:35:17
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Fobie
Dobrý den, u nahodilé závady je velice těžké ji odhalit. Pokud se závada neprojeví v době, kdy je vozidlo v servisu a není zapsána v paměti závad ať už benzínové či plynové řídící jednotky, není co opravovat. Pro zjištění závady bude nutné připojit jak plynovou, tak benzínovou diagnostiku a jezdit s vozidlem, až se závada projeví a na základě zjištění závadu následně odstranit. Pokud budete chtít Váš problém vyřešit, můžete se u nás na servis objednat na tel. 606 659 530.

11.1.2018 16:35:25
Jméno: Michal Předmět: Přepnutí LPG nefuguje
Dobrý den , přepínač LPG úplně zhasl a auto jede pouze na benzín ... Může být třeba jen špatný přepínač či nějaká pojistka ? Dekuji
12.1.2018 7:06:55
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Přepnutí LPG nefuguje
Dobrý den, v prvé řadě je třeba zkontrolovat pojistku, případně ji vyměnit. Pokud pojistka je dobrá nebo znovu praskne, pak je třeba hledat závadu v elektroinstalaci, přepínač může být též vadný.

11.1.2018 9:21:01
Jméno: Josef Předmět: Chevrolet Orlando
Dobrý den,
Koupil jsem Chevrolet Orlando 1.8 2012.Je vhodná montáž LPG na uvedený typ auta.Jaky by byla cena montáže?Děkuji za odpověď
11.1.2018 13:29:49
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Chevrolet Orlando
Dobrý den, při přestavbě je třeba použít některý ze systémů ochrany ventilů viz http://www.lpg-autogascentrum.cz/ochrana-ventilu/ . Dále je třeba přestavbu svěřit odborné firmě, která provede správně montáž LPG zařízení a zejména pak provede jeho správné nastavení. Pro přestavbu mohu doporučit italské systémy ZAVOLI BORA nebo LOVATO SMART nebo polský systém STAG 4 QBOX. Výsledná cena montáže pak bude záviset na zvoleném LPG systému a způsobu ochrany ventilů. Cenové rozpětí Vám posílám mailem.

6.1.2018 18:16:55
Jméno: Josef Doseděl Předmět: jaký systém přestavby
Dobrý den, moc Vás prosím o radu. Chci provést přestavbu na LPG u Dacie Logana, sedan,motor 1,2 ale nevím jaký by byl nejlepší systém. Uvažuji o ZAVOLI. Na vozidle mám ujeto 6000 km a tak bych chtěl namontovat systém aby mi auto nějaký čas vydrželo. Přestavbu bych chtěl pořídit tak do 24000,- Kč. Za radu moc děkuji.
8.1.2018 7:44:52
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: jaký systém přestavby
Dobrý den, U vozidel skupiny Renault je třeba při přestavbě použít některý systém ochrany ventilů a u některých vozidel je dále třeba instalovat emulátor hladiny paliva a to v případech, kdy není snímána poloha plováku v benzínové nádrži, ale spotřeba je vypočítávána na základě hodnot otáček, polohy plynového pedálu atd.. To, zda bude třeba emulátor nainstalovat, se zjistí až po přestavbě. Systém ZAVOLI BORA (má funkci přístřiku benzínu pro ochranu ventilů) a plně vyhoví pro přestavbu Vašeho motoru. Konečná cena přestavby pak bude záviset na použitém LPG systému, systému ochrany ventilů a případně použití emulátoru hladiny paliva. Podrobnější informace k jednotlivým systémům mohu sdělit v případě Vašeho zájmu telefonicky.

5.1.2018 7:12:04
Jméno: Tomáš Adamec Předmět: Někdy cukne a nepřepne na LPG
Dobrý den.Občas se mi stane,když je motor dávno prohřátý a jel v pohodě na LPG tak když např. zastavím a vypnu motor ,po malé chvíli nastartuji a rozjedu se a popojíždím na 1. rychlostní stupeň že to cukne a začne pípat jako ´by došel plyn..Musím to tedy přepnout aby to nepískalo a ujet v klidu např. několik stovek metrů a pak když to manuálně dám na LPG tak již není problém. Zkoušel jsem během 15 minutové jízdy přepínat na benzín a zpět na LPG několikrát a problém nenastal..V servisu žádný problém nezjistili.Je to elpigaz systém..Mohlo by to být např. tou malou cívečkou na reduktoru?Díky moc
5.1.2018 8:21:34
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Někdy cukne a nepřepne na LPG
Dobrý den, jde o nahodilou závadu, která se velmi těžko diagnostikuje. Pokud není závada zapsána paměti LPG řídící jednotky bude nutné připojit diagnostiku a pokusit se závadu navodit a dle výsledku diagnostiky pak postupovat. Může se jednat o závadu typu studený spoj nebo závadu některého čidla…..

2.1.2018 11:58:18
Jméno: Ben Předmět: RE:RE: Seřízení zdvihu pístku vstřikovače
Dobrý den originál byly v autě namontovány vstřikovače Zavoli PAN.V Plynomontu Olomouc mi je vyměnili za Elpigaz Stela.Potřeboval bych zjistit na jakou hodnotu zdvihu pístků se nastavují nebo jestli se to zkouší.Nastavil jsem na 0,5 a po autokalibraci mi to ukazuje malé trysky.Děkuji
2.1.2018 13:00:22
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: RE:RE: Seřízení zdvihu pístku vstřikovače
Dobrý den, technické informace jsou přístupné pouze našim partnerův v partnerské sekci na našich stránkách. Obraťte se na odborný servis.

1.1.2018 18:44:44
Jméno: JANEK Předmět: Prosba oradu
Mám na Felicii 1,4najeto 150000km s MAGIC G4 ,bez plynu v nádrži startuje na ťuknutí,při -5C s plynem taktéž.Při teplotách nad nulou s plynem v nádrži startuje po čtvrtém pokusu.Pokusy o opravu u odborníků mě stály půl důchodu a nic ,mám šanci to dát dceři do cajku_?Jde to opravit,nebo poslat k čertu?Děkuji za radu.
2.1.2018 9:18:03
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Prosba oradu
Dobrý den, jak již bylo mnohokrát na tomto fóru řešeno, problémy při studeném startu jsou ponejvíce zapříčiněny špatným seřízením LPG systému a tomu nasvědčuje i to, že pokud máte prázdnou nádrž LPG starty jsou OK. Bude tedy třeba provést diagnostiku LPG systému, ověřit správnou funkčnost všech komponent zejména reduktoru a vstřikovačů a zkontrolovat plynovou mapu případně provést výměnu vadných komponentů a pak nastavit plynovou mapu v celém rozsahu otáček.

29.12.2017 13:00:38
Jméno: Ben Předmět: Seřízení zdvihu pístku vstřikovače
Dobrý den mám Honda Accord 2,4L se systemem Zavoli a vstřikovači Elpigaz Stela.Chci si vyměnit cvakající pístky ve vstřikovačích a potřeboval bych zjistit na jakou hodnotu nastavit krok pístků.Děkuji
2.1.2018 9:07:36
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Seřízení zdvihu pístku vstřikovače
Dobrý den, neuvádíte jaký konkrétní systém ZAVOLI ve svém vozidle máte. U žádného ze systémů ZAVOLI nejsou uvedeny v nabídce vstřikovače Elpigaz. ZAVOLI používá u systémů BORA vstřikovače JET, PAN a u nejnovějších systémů BORA S32 a BORA S64 jsou používané vstřikovače IN03 MY09, dále jsou přípustné vstřikovače RAIL typ 37 a vstřikovače Apache. Vstřikovače Epigaz nepoužíváme.

26.12.2017 22:15:03
Jméno: Michal Předmět: nové nastavení mapy
Dobrý den, mám LPG systém Zavoli Bora OBD.. Při jeho instalaci a nastavování mapy plynu nebylo turbo ve 100% stavu - nedosahovalo požadovaného plnícího tlaku z důvodu nefunkčního PCV systému. Musí se po odstranění tohoto problému znovu nastavit mapa plynu nebo se to přes OBD připojení upraví samo? Děkuji za odpověď.
2.1.2018 8:16:54
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: nové nastavení mapy
Dobrý den, v každém případě po opravě doporučuji kontrolu plynové mapy případně upravit nastavení.

26.12.2017 17:40:29
Jméno: Martin Předmět: Opel Corsa
Dobrý den.mám Opla na LPG.Jede celkel dobře,ale začne zima,jedu asi pět km a přestane táhnout a ukazuje servis,ale jak je nad nulou tak to nikdy neudělá.Prosím,čím to může být?Předem děkuji
26.12.2017 21:25:21
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Opel Corsa
Dobrý den, pravou příčinu takového chování ukáže diagnostika. Domnívám se, že by to mohlo souviset s reduktorem.


<1> || <2>  <3>  <4>  <5>  <6> ||  <169>     >>   >5x>  

Přidat záznam


Předmět:
Jméno:
E-mail (nebude zveřejněn):
Text zprávy:
jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>, můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
    


Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací