Logo Autogas Centrum
Logo Autogas Centrum
Logo Autogas měření emisí



Nacházíte se zde:  

Diskuzní fórum LPG/CNG - benzin v nádrži


2.8.2012 16:30:17
Jméno: Ing. Vladimír Albrecht Předmět: benzin v nádrži
Dobrý den, dovolte mi, abych se zeptal na věc související nikoliv s plynem ale z benzínem v nádrži, kterého ubývá samozřejmě málo. Cca 1x za půl roku tankuji plnou nádrž, která mi pak stačí na starty. Vozidlo mi před měsícem nechtělo startovat na benzin, po dlouhých startech nakonec chytlo (Naposledy jsem tankoval v únoru do plna). Po ohřátí a přepnutí na plyn vše ok. V servisu mi z nádrže vypustili cca 10l "humusu". Po výměně palivového filtru a vypláchnutí nádrže je vše ok. Do vozidla samozřejmě tankuji benzin na normálních čerpacích stanicích (žádné JZD, apod.). Domnívám se, že to mohla způsobit biosložka v benzinu. Máte nějaké doporučení ohledně benzinu v nádrži? Je lepší tankovat častěji např. 5 - 10 litrů?. Auto je 18 měsíců staré, takže tam nemohl být nějaký "humus" z dřívějška, apod. Jedná se o vozidlo Renault Thalia 1,2, r. v. 2010, najeto 30. tis. km, z toho 25 tis. na plyn. Systém Lovato Easy Fast. Velmi Vám děkuji za Váš názor.
3.8.2012 8:16:20
Jméno: Autogas Centrum Předmět: RE: benzin v nádrži
Dobrý den.Není dobré mít plnou nádrž benzínu při běžném provozu.Doporučujeme cca 10-15 litrů a pak doplňovat. Jednak je vyšší váha vozidla (spotřeba) a benzín taky stárne.S pozdravem Ing.Pataky - technik


Přidat záznam


Předmět:
Jméno:
E-mail (nebude zveřejněn):
Text zprávy:
jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>, můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
    


Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací