Logo Autogas Centrum
Logo Autogas Centrum
Logo Autogas měření emisí




Diskuzní fórum LPG/CNG - zapalovací svíčky


12.2.2014 18:31:01
Jméno: Josef Kříž Předmět: zapalovací svíčky
Dobrý den pánové. Chci Vás požádat o radu. V roce 2010 jste mi namontovali do mého vozu ŠKODA OCTAVIA II combi, 1,6 MPi, 75 kW BSE, r.v. 2006 zařízení LPG STAG 4 (se kterým jsem mimochodem velmi spokojený a celou tu dobu jezdím bez nejmenšího problému:))) . Nyní ale nastal čas na výměnu zapalovacích svíček a rád bych znal Váš názor na to, jaké svíčky je pro provoz na LPG vhodné použít? Na mnoha různých fórech jsem si přečetl mnoho různých názorů. Někdo radí použít standartní svíčky předepsané výrobcem, některé firmy provádějící montáže LPG říkají, že vhodnější jsou svíčky pro provoz benzin/LPG, protože teplota spalování plynu je vyšší a běžné svíčky na to nejsou stavěné a že svíčky na LPG by se měly měnit hned při přestavbě. Hledal jsem podobné téma i na Vašem fóru, ale neúspěšně. Jaký je tedy, prosím, Váš názor a proč? A bude nutné po výměně svíček kontrola a seřízení systému? Děkuji Vám předem za odpověď a přeji hezký den.
14.2.2014 8:05:56
Jméno: Ing. Procházka Předmět: RE: zapalovací svíčky
Dobrý den pane Josefe, většinou používáme, a také to doporučujeme našim zákazníkům, originální svíčky doporučované výrobci. Svíčky s kvalitnějším materiálem elektrod |(platina, iridium…) nemusí všem motorům vyhovovat. Se svíčkami s vícebodovým jiskřištěm nemáme, až na výjimky (Opel), na LPG dobré zkušenosti . Ne vždy se vyšší cena za svíčku projeví odpovídající delší životností. Doporučuji, pokud Vám auto jezdí bez problémů, používat svíčky, které se Vám osvědčily.


Přidat záznam


Předmět:
Jméno:
E-mail (nebude zveřejněn):
Text zprávy:
jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>, můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
    


Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací