Logo Autogas Centrum
Logo Autogas Centrum
Logo Autogas měření emisíNacházíte se zde:  

Drahý benzin?

Jezdit na zkapalněný propan-butan neboli LPG byla ještě před pár lety výjimka. Provoz byl určitě levnější než jezdit na benzin, ale bylo málo čerpacích stanic. To se ale dnes změnilo. Přestavby LPG se už dnes vyplatí, protože nemusíte složitě plánovat trasu cesty. Stanice s LPG jsou už dnes tak běžné, jako čerpadla s benzinem či naftou. Změnit palivo může dnes každý. A je jedno, zda máte starší auto nebo nové. Benzin je pořád stejně drahý a na voze nezáleží. Přestavby LPG se mohou týkat jakýchkoli vozů. Nové technologie si s tím poradí.

Hlavním důvodem přestavby LPG je samozřejmě cena benzinu, která neustále roste, ale zanedbatelná není ani ochrana životního prostředí. Víte, že spalováním propan-butanového paliva vzniká méně škodlivých spalin? Motor na LPG vypustí do ovzduší o 15 % méně oxidu uhličitého než benzinový. Je to skleníkový plyn, který přispívá ke globálnímu oteplení. Propan-butanové motory mají nižší hodnoty dalších spalin a neprodukují žádné saze.Přestavby LPG jsou dobrým příspěvkem k ochraně životního prostředí.

Jaké jsou další výhody přestavby LPG

  • Zhruba poloviční náklady na provoz
  • Ochrana životního prostředí
  • Menší opotřebení motoru
  • Delší dojezd
Do přestavby LPG se musí dát zpočátku nějaké peníze, ale ty se brzy vrátí díky levnému provozu. Úprava motoru na nové palivo není tak obtížná. Pro starší vozidla s karburátorem se montuje centrální směšovač, na novější typy automobilů se používá kontinuální či sekvenční vstřikování s elektronicky řízenými tryskami. Přestavby LPG se zvládnou během jediného dne a některé servisy se na ně specializují. Některé problémy, které se vyskytly s úpravou motorů před lety, se už dávno vyřešily. Jediná potíž je v tom, že nádrž na palivo zabírá prostor v zavazadlovém prostoru. Ale dnes je možné mít nádrž místo rezervního kola, takže i tento problém brzy odpadne.
 

Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací