Logo Autogas Centrum
Logo Autogas Centrum
Logo Autogas měření emisíNacházíte se zde:  

Diskuzní fórum LPG/CNG


+ Nový dotaz

<1> || <2>  <3>  <4>  <5>  <6> ||  <198>     >>   >5x>  

17.5.2019 10:04:35
Jméno: Pavel Předmět: Citroen Xsara Picasso 1.6 16v 80kw r.v.2007
Dobrý den,

jaký system LPG by jste dopoučil pro v předmětu uvedený automobil? Lze namontovat plnění pod víčko u benzínového plnění?

Diky moc za odpověď.
17.5.2019 11:29:27
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Citroen Xsara Picasso 1.6 16v 80kw r.v.2007
Dobrý den, každý z výrobců LPG zařízení, které zastupujeme, má vhodnou sadu sekvenčního vstřikování LPG pro přestavbu Vašeho vozidla. Konkrétní systém Vám doporučíme v případě telefonického dotazu s ohledem na Vaše potřeby a způsob provozování vozidla. Podmínkou pro umístění plnění pod víčko vedle benzínového plnění je dostatek místa a pevný podklad pro instalaci přípojky– nejlépe plech nebo pevný plast, to proto, aby při připojení plnící pistole nedošlo k vylomení přípojky. Možnost umístění přípojky pod víčko vždy posuzujeme při přebírání vozidla k montáži.

15.5.2019 6:12:43
Jméno: Matik Předmět: Na LPG nedrží volnoběžné otáčky
Kolísání na plyn nezačne okamžitě po automatickém přepnutí na plyn (cca30-40stupňu) ale po dosažení 80-90 teploty motoru (vody)
Během jízdy s pedálem na podlaze je cítit vynechávání výkonu a cukání. Po zastavení na volnoběh otáčky se začínají pohupovat až i dochází k úplnému zhasnutí motoru. Ne vždy.
Známý který přesně tento problém měl mi řekl že ne svíčky a ne cívky,ale LOVATO jakýsi filtr ten má v sobě filtr a jakousi membránu která propouští plyn. Závada je prý v tom že membrána je stará a nereaguje tak jak má.
Tedy můj názor je ten , že když jsem hledal LOVATO našel jsem ho za motorem mezi kabinovymi filtry celkem nastrkan vzadu, a hledání jsem dělal hned po zastavení auta. Když jsem si na LOVATO sáhl bylo tak rozpálené že jsem se málem popálil. (LOVATO=stříbrný kovový váleček)
A můj názor je ten ,že pokud vše funguje jak má do té doby než se zahřeje motor a tím se následně zahřeje LOVATO které při takovýchto teplotách nechce pracovat jak má... Myslím si že by stačilo Lovato přemístit dál od motoru popřípadně ho vyměnit.
Myslíte že můj názor může být pravdivý?
Děkuji za odpověď
15.5.2019 9:25:11
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Na LPG nedrží volnoběžné otáčky
Dobrý den, nemyslím si, že by přemístění filtru na jiné místo závadu vyřešilo. Ve filtru je filtrační vložka, která odstraňuje z plynu případné nečistoty a tím chrání plynové vstřikovače před poškozením a nadměrným opotřebením. Kontrola zapalovací soustavy není od věci. Abych Vám mohl dát uspokojivější odpověď potřebovali bychom vidět, zda k podobným projevům nedochází i při jízdě na benzín, jak je instalace LPG systému provedena, a připojit diagnostický program pro zjištění, co se děje s jednotlivými hodnotami v momentu, kdy se závada projeví. Na servis se můžete objednat na tel. 606 659 530.

14.5.2019 20:51:08
Jméno: Václav Předmět: LPG
Man Scenic Po zahřatí motor 2-3x přepne z benzinu na lpg a pak již nepřepne. Vypnu motor znovu nastartuji a okamžitě to přepne na LPG. Po dalším zastavení již vše funguje normálně. Kde je závada
15.5.2019 9:07:05
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: LPG
Dobrý den, závada může být např. v některém čidle. Bude třeba připojit diagnostický program vyčíst paměť závad a provést kontrolu správné funkce všech komponent LPG soustavy a dle výsledku diagnostiky pak provést opravu. Pokud budete chtít závadu odstranit, můžete se na servis objednat u nás na tel. 606 659 530.

14.5.2019 18:13:46
Jméno: Martin Jílek Předmět: řídící jednotka Landi Renzo v Dacia Sandero
Dobrý den,
mám 6 let Dacii Sandero, kde mám "z výroby" (ve skutečnosti namontované někde v ČR) LPG Landi Renzo. Prodejce mi nedal k LPG žádné dokumenty, jak jsem poté zjistil při provádění STK. Nyní mám problém s LPG, kdy mi nepravidelně nechce při jízdě na LPG přepnout, vykazuje chybu přerušovaným pískáním a musím auto znovu nastartovat, aby se "resetovalo" a poté zkusit na plyn přepnout znovu. V servisu (nikoliv značkovém, kde LPG nerozumí, jak se přiznali), mi sdělili, že řídící jednotka na LPG je zakódovaná a nedokážou mi tedy LPG seřídit. Je nějaké řešení, mimo návštěvu značkového servisu? Děkuji
15.5.2019 8:52:14
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: řídící jednotka Landi Renzo v Dacia Sandero
Dobrý den, závada může být např. v některém čidle, v elektroinstalaci….. bez provedení diagnostiky pouze hádám. Řídící jednotky u Dacie z výroby jsou opravdu zablokované a servis je možný jen ve značkových servisech Dacia. Pokud chcete jezdit na plyn jako rozumné řešení bych viděl přemontáž na jiný systém, který je servisovatelný. Pokud budete potřebovat další informace můžete nás kontaktovat na tel. 606 659 530.

14.5.2019 9:51:43
Jméno: eRKo Předmět: Chyba - lambda
Dobrý den, mám vozidlo Alfa Romeo Mito 1,4 TB se systemem LPG Landi Renzo. Při provozu na LPG se čas od času rozsvítí kontrolka motoru a po načtení diagnostika urči chybu lambda sondy. Stačí chybu vymazat a vše je na nějaký čas zase OK. Servis říká, že lambda reaguje na jiné složení výfukových plynů při provozu na LPG a že mám častejí jezdit na benzím. Rada mi příjde trochu přitažená za vlasy, LPG by pak ve voze ztrácelelo smysl.... Lambdu nezkoušeli ani měnit, prý by to stejně nepomohlo. Je nějaké řešení, nebo kde hledat chybu?
14.5.2019 10:18:07
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Chyba - lambda
Dobrý den, pokud je LPG systém namontován a nastaven správně a ostatní originální díly vozidla podílející se na tvorbě emisí (lambda sondy, katalyzátor, zapalovací soustava….) fungují správně nesmí se rozsvěcovat kontrolka motoru. Navštivte proto jiný servis, který dokáže zkontrolovat správné nastavení LPG systému a provede diagnostiku i benzínové části, případně provede další doplňková měření (např. osciloskopem) k určení a odstranění závady.

14.5.2019 7:57:28
Jméno: Pavel Předmět: Nepřirozený hluk plnícího hrdla na lpg při tankování lpg.
Dobrý den.
V unoru letošního roku jsem si zakoupil nový vůz,při nájezdu do 1000km,byl klid,pak při tankování lpg se začal ozývat dosti nepřijemny chrastivý zvuk ,který vzniká v plnícím hrdle,jedná se o závadu kterou lze reklamovat,nebo je to bežný jev.
Děkuji za odpověď Pavel.
14.5.2019 10:07:48
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Nepřirozený hluk plnícího hrdla na lpg při tankování lpg.
Dobrý den, v LPG nádrži je osazen multiventil, který mimo jiné umožňuje plnění nádrže na max. 80% jejího objemu. Hladina LPG v nádrži je snímána plovákem, který při dosažení 80% uzavře přívod plnění LPG. Pokud se tento plovák v konci plnění rozhoupe střídavě uzavírá a otevírá přívod, což zřejmě vyvolává Vámi popisovaný zvuk.

14.5.2019 7:31:58
Jméno: Roman Předmět: vysoké emise na LPG
Dobrý den. Při posledních emisích před 2 lety: volnoběh -0,01%CO na benzín a 0,00% CO na LPG, zvýš. ot: 0,05% CO na benzín a 0,28% CO na LPG. (Po vyčištění a seřízení v servisu den před emisemi.) Emise LPG tedy u horní hranice. Obávám se, že při emisích příští týden CO při zvýš. otáčkách už bude mimo. Reduktor drží stabilní tlak, vstřikovače -180000km. (Tartarini, Valtek). Co může být za zvýšeným obsahem CO..opotřebené vstřikovače, něco dalšího? Děkuji za odpověď. RD
14.5.2019 9:34:29
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: vysoké emise na LPG
Dobrý den, ano, opotřebené vstřikovače mohou být jednou z možných příčin, ale závada může být také v některém jiném komponentu vozidla např. v zapalovací soustavě – plyn je hůře zapalitelný než benzín, proto doporučuji zkontrolovat svíčky, kabely, cívky (zapalovací moduly).

13.5.2019 12:56:45
Jméno: Jan Mrkos Předmět: Prestavba na lpg
Dobrý den. Mam Corollu r.v.2018s motorem 1.6.vvti.Doporucil by jste mi přestavbu na lpg? Diky. Mrkos
13.5.2019 14:26:02
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Prestavba na lpg
Dobrý den, přestavbu mohu doporučit. Tyto motory jsme přestavovali s použitím elektronického systému ochrany ventilů Valve Protector viz naše fotogalerie https://www.lpg-autogascentrum.cz/fotogalerie-mont azi/toyota/montaz-toyota-corolla-1-598-cm-1/ .

12.5.2019 21:56:42
Jméno: Petr zuzák Předmět: Vypina
Dobrý den.Mám dotaz fabia 1,2htp 47kw.Předělána na LPG,zbývá v nádrží cca 5-6litru paliva a přepíná na benzin.Druhy problém musím vždy před ukončením jízdy přepnout ručně na benzin jinak ráno trvá tak pět vteřin než to chytne.Děkuji za radu.
13.5.2019 8:44:48
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Vypina
Dobrý den, nevím, na základě čeho, jste usoudil, že Vám zbývá v nádrži 5-6 litrů LPG. Pokud dochází LPG v nádrži, poklesne tlak plynu v systému a dojde k přepnutí do benzínu. Do Fábie montujeme nádrže 600 x 220 s objemem 48 l, natankovat však lze max. na 80% tj. max. 38 l. Zkontrolujte tedy údaj o objemu nádrže se skutečně natankovaným množstvím LPG do prázdné nádrže. Pokud zjistíte, že rozdíl od 80% objemu je výrazný, pak bude potřeba zkontrolovat správnou funkčnost multiventilu. Problém se studeným startem může být způsoben vadnou funkcí některého komponentu LPG soustavy (vadný vstřikovač….), případně nesprávným nastavením plynové mapy. Bude tedy třeba diagnostickým programem zkontrolovat správnou funkčnost všech akčních členů LPG soustavy a zkontrolovat, případně upravit plynovou mapu.

12.5.2019 20:49:01
Jméno: Petr Předmět: Prins TSI jezdi jen na plyn
Dobry den, mam uz 3 roky VW 1.2 TSI se systemem Prins. Plyn jezdi super, ale kdyz obcas dojde, auto v podstate nejede. Podobne je to pred prepnutim na plyn po startu. Na plynovy pedal reaguje motor tak s 5s spozdenim, mezi 1000-2500 otacek motor priserne skube a obcas se objevi i diskoteka na pristojove desce. Pak musim vystoupit a nastoupit. Pocitac hlasi chybu ESP, ale na OBDII vidim prilis bohata nebo chuda smes. V podstate se s tim neda na benzin jezdit. Leda na na dalnici vice nez 110km/h, pak to jede i na benzin pekne. Muze byt, ze je elektronika motoru zvykla na plyn a 95 benzin uz ji nechutna? Co s tim? Dekuji.
13.5.2019 8:27:20
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Prins TSI jezdi jen na plyn
Dobrý den, příčina může být ve vadné funkci některého LPG komponentu případně v nastavení plynové mapy. Pro zjištění závady bude nutné připojit diagnostický program. Obraťte se proto na odborný servis, který tyto systémy servisuje.

12.5.2019 14:52:42
Jméno: Martin Novák Předmět: Cena nádrže 35l
Dobrý den,

na fabii 1.4 mpi na LPG tartarini mi končí platnost nádrže, mohu se zeptat jaká je cena výmeny za novou ? Děkuji Novák
13.5.2019 8:18:35
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Cena nádrže 35l
Dobrý den, nevím, o jakou nádrž o objemu 35 l jde. Do Fabie se vejde nádrž o rozměru 600 x 220 mm s objemem 48 l (lze natankovat max. 80% tj. cca 38 l). Nejlepší by bylo, kdyby jste nám poslal mailem fotku výrobního štítku nádrže a cenu výměny nádrže Vám pak sdělíme telefonicky.

11.5.2019 18:09:03
Jméno: František Předmět: Držák rezervy
Dobrý den,

jaká je cenová kalkukace držáku rezervy a jeho montáže do vozidla (případně i doba od objednání).
13.5.2019 8:04:32
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Držák rezervy
Dobrý den, cenu Vám sdělíme telefonicky na č. 606 659 530 po upřesnění o jaké vozidlo se jedná.

9.5.2019 21:06:01
Jméno: Zbyněk Předmět: nefunkční meření hladiny LPG
Dobrý den. Nechale jsem si na svém vozidle peugeot 207 sw vyměnit zásobník (nádrž) plynu. V servise zvolili nádrž Polmocom s multiventilem Tomasetto. (https://www.youtube.com/watch?v=si6T8M4CWMk) Samozřejmě nepoužili snímač hladiny pro tomasseto 0-90 Ohm, ale nechali starý snímač BRC. Zbytek zařízení LPG je od fy BRC. Mám dotaz: v případě že umístím na multiventil Tomasetto správný snímač hladiny tak jak je na videu a vodiče propojím se zbytkem zařízení BRC, bude systém fungovat? Možná se ptám hloupě, jsem laik, ale vždy jsem byl zvyklý hlídat množství plynu v nádrži pomocí čtyř diod na ovladači přepínání LPG/Benzin (https://www.lpgprofi.cz/prepinac-ba/lpg-pro-brc). Teď tuto možnost nemám a psát si kilometry na papírek se mi zdá ve 21 století směšné.
Před výměnou nádrže vše fugovalo bez problémů. Díky za odpověď
13.5.2019 7:56:48
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: nefunkční meření hladiny LPG
Dobrý den, snímač hladiny BRC není kompatibilní s multiventilem Tomasetto. Aby ukazatel hladiny na přepínači zobrazoval stav LPG v nádrži musí použit odpovídající snímač 0-90 Ohm (např. AEB, Tomasetto…) a po jeho instalaci se musí provést nastavení pomocí diagnostického programu.

9.5.2019 2:38:39
Jméno: Vladimír Logvin Předmět: Montáž LPG do Fiat Qubo
Dobrý den, chtěl bych si nechat namontovat LPG do Fiatu Qubo 1,4 s elektronicky řízeným přimazáváním. Dozvěděl jsem se však, že některé typy plynových vstřikovačů nejsou kompatibilní s tímto systémem. Zajímalo by mne, který systém by byl nevhodnější (STAG, Lovato, BRC, Tartarini) nebo nějaký jiný. Děkuji za odpověď (prosím zaslat i na uvedený e-mail). Logvin
12.5.2019 10:13:23
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Montáž LPG do Fiat Qubo
Dobrý den, pokud se pro ochranu ventilů použije elektronický tlakový systém s aplikací za plynové vstřikovače pak aditivace nemá na plynové vstřikovače žádný vliv. Pokud se použije elektronický sytém aditivace s jednobodovou aplikací před plynové vstřikovače, pak je potřeba při montáži tohoto systému dodržet určité zásady. Z naší nabídky máme vyzkoušené vstřikovače STAG, ZAVOLI a LOVATO.

7.5.2019 20:24:17
Jméno: Darius Předmět: LPG Prins nejde
Dobry den mam zlu riadiacu jednotku nova je draha chcel by som jazdenu no neviem na co si dat pozor viete mi poradit musi to byt s takeho isteho auta ten isty motor ci zalezi na niecom inom stitok mam zodraty len malo vidno chel by som poradit prosim
12.5.2019 10:01:46
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: LPG Prins nejde
Dobrý den, nová řídící jednotka musí být kompatibilní, tj. musí mít stejný konektor a stejné elektronické zapojení. Po výměně je, potřeba diagnostickým programem zkontrolovat nastavení, a to i v případě, že pochází ze stejného typu vozidla. Doporučuji výměnu svěřit odbornému servisu, který systém Prins dělá.


<1> || <2>  <3>  <4>  <5>  <6> ||  <198>     >>   >5x>  

Přidat záznam


Předmět:
Jméno:
E-mail (nebude zveřejněn):
Text zprávy:
jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>, můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
    


Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací