Logo Autogas Centrum
Logo Autogas Centrum
Logo Autogas měření emisí



Nacházíte se zde:  

Diskuzní fórum LPG/CNG


+ Nový dotaz

<5x<   <<     <1> || <67>  <68>  <69>  <70>  <71> ||  <256>     >>   >5x>  

4.12.2018 15:00:32
Jméno: Radek Předmět: Neprepina na lpg
Dobry den, chci se zeptat. Mam Renault Thalia 1,4 16v na lpg. Nechaval sem udelat vstrikovace na lpg a po návratu do vozu a zapojeni auto neprepina. Jen blika ze je plna nadrz plynu, ale stále jedu na benzín. Cim to muze byt?? Dekuji
5.12.2018 7:27:40
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Neprepina na lpg
Dobrý den, zřejmě bude něco špatně zapojeno proto doporučuji provést kontrolu zapojení dle schématu a následně diagnostikou přezkoušet správnou funkci všech komponent LPG. Dle výsledku pak provést opravu. Pokud se repasují vstřikovače je třeba též provést jejich kalibraci a zkontrolovat a případně upravit plynovou mapu. Navštivte proto některý z našich autorizovaných servisů, případně se můžete objednat na servis u nás na tel. 606 659 530.

30.11.2018 20:51:34
Jméno: Luha Předmět: problém při startování
Dobrý den, mám Felicii 1.3 jednobod na Lpg.
V poslední době se mně občas stává, že při startování již teplého motoru auto krátce naskočí, ale ihned zhasne a již nejde nastartovat.
Opětovné nastartování se mně podaří až po několikanásobném cca 10 – 20 x zapnutí a vypnutí zapalování. Z tohoto poznatku usuzuju, že je problém v elektrické části - relátko , selenoid ??? Ještě chci sdělit, že při tomto zapínání a vypínání je slyšet, že benzinové čerpadlo benzín tlačí.
Závada se niky neprojevila na studeném motoru.
3.12.2018 9:42:30
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: problém při startování
Dobrý den, jak sám uvádíte, příčin může být vícero a vyjmenovávat co vše přichází v úvahu nemá smysl. Navštivte proto odborný servis, který závadu diagnostikuje a odstraní, případně se objednejte na servis u nás na tel. 606 659 530.

28.11.2018 16:31:47
Jméno: Václav Krátký Předmět: výměna motorového oleje
Dobrý den koupil jsem fábii junior 1,2 40 KW motorizace AWY najeto 120 000 Km a potřebuji vyměnit olej a filtry. Chci se zeptat jaký olej je vhodný do tohoto motoru. původní majitel říkal, že tam dával shell ale neznám viskozitu
29.11.2018 7:17:55
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: výměna motorového oleje
Dobrý den, pro motory Fabia je určen olej 5W-40 se specifikacemi VW 502.00, 505.00, 505.01 nebo 5W-30 se specifikacemi VW 504.00 a 507.00.

28.11.2018 11:30:01
Jméno: Tomas Předmět: Rada
Nemyslim chladiacu kvapali skor ci sa moze niak vyzrazavat voda v motore vplivom spalovania LPG. Ubytok chladiacej kvapaliny nieje vidiet.
28.11.2018 12:17:59
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Rada
Ne.

27.11.2018 14:46:10
Jméno: Tomas Předmět: Rada
Dobry den. Prosim Vas o radu. Dnes som siel menit olej LPG mam kratko tak nemam skusenost moze sa vyzrazavat voda na vycku motora tak ze tam zostava bieli povlak ako mast? Kedze pri beznom benzine by som povedal ze je tesnenie pod hlavou na vymenu. Ale motor ma normalny tah ide stale na 4 valce a v oleji nieje vidiet ze by bola voda. Dakujem za radu. Pekny den
28.11.2018 7:25:16
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Rada
Dobrý den, vlivem provozu na LPG se nemůže voda dostávat do motorového oleje, nicméně „bílý povlak“ na víčku svědčí o přítomnosti vody a vadné těsnění pod hlavou může být jednou z příčin.

27.11.2018 8:33:34
Jméno: František Merkuda Předmět: Příloha k LPGsystému LOVATO sekvenční
Dobrý den zm ého auta mě zbylo LPG lovato.mám, starou přílohu a že bylo LPG vymontované z auta a potřeboval bych novou přílohu..kde se sežene děkuji merkuda.
27.11.2018 13:16:08
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Příloha k LPGsystému LOVATO sekvenční
Dobrý den, zavolejte mi na tel. 602420268.

25.11.2018 21:40:47
Jméno: Stanislav Předmět: Bohatost směsi
Dobrý den, jak změřím bohatost směsi na motoru laguna 2,0T. Systém G4 lovtec. Mám obavu z propálení pístů. Děkuji
26.11.2018 8:05:09
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Bohatost směsi
Dobrý den, bohatost palivové směsi je poměr mezi vzduchem a palivem. Měření bohatosti palivové směsi zajišťuje kyslíkový sensor (lambda sonda) a na základě jeho signálů upravuje benzínová řídící jednotka složení směsi. Bohatost směsi lze zjistit připojením buď OBD diagnostiky nebo diagnostiky LPG systému. Kontrolu případně nastavení bohatosti směsi bych ponechal odborníkům.

23.11.2018 13:35:26
Jméno: Roman Předmět: kontrolka MIL
Dobrý den.
LPG ŘJ OPTIMA EXPERT, Gaslube, instalováno 5/2018, KIA CEED r.v. 2017 1,4 MPI, najeto 19000km. Tento měsíc se mi v intervalu každých ca 70-120 ujetých km, rozvěcuje kontrolka MIL závada- P 2096-chudá směs bank 1, sensor 2 (provoz na LPG). Byl jsem s reklamací u firmy , která systém instalovala s výsledkem, že dle diagnostiky ( jezdili jsme víc jak půl hod. s připojeným počítačem) je vše v pořádku, a že s tím nic nejde udělat, že chybu ukazuje O2 čidlo za katalyzátorem a že to zřejmě způsobuje vznik vodní páry z LPG, která ochladí sondu a ta hlásí chybu. Auto taky pravidelně cuká (cukne) při zařazení z 2. 3. a 4 rychl. stupně při nižších otáčkách. To je údajně typický projev LPG a nejde s tím taky nic dělat- to ale dělá už od instalace. Myslím, že mě tahají za fusekli, máte na to nějaký názor a jak a co bych měl teď dělat? Děkuji za info. RD
23.11.2018 14:39:08
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: kontrolka MIL
Dobrý den, pokud svítí kontrolka motoru je to špatně a je třeba zjistit, zda je to vinou LPG či vadnou funkcí některého originálního komponentu vozidla. Proto je třeba provést diagnostiku benzínové části i LPG části, případně provést další upřesňující měření např. osciloskopem, zjistit proč se rozsvěcuje a závadu odstranit případně provést odpovídající nastavení. Chudá LPG směs hoří daleko vyššími teplotami než benzín a při provozování vozidla s chudou směsí může dojít k poškození ventilů. Pokud je LPG systém správně seřízen, nedochází při přepnutí paliv ani při řazení rychlostních stupňů k cukání. V případě, že Vámi popisované závady souvisí s instalací LPG měla by je v záruce odstranit firma, která systém instalovala.

23.11.2018 13:17:01
Jméno: Jarda Předmět: Nejde lpg, tlačítko nesvítí
Dekuji za rychlou odpoved. Ocenuji Vasi snahu takto lidem odepisovat. Pojistky jsem nasel 2. Jednu hned vedle baterie, velkou, a pak jednu mensi. Obe ok. Prosel sem multimetrem 4žilovou kabelaz co vede k tlacitku do interieru. Vodice nepreruseny. Jedine co, tak me napada cerny kabel, ktery je pripajen na jeden z kabelu konektoru benzinove zapalovaci civky. Je to tam propajene. Je mozne ze kdyz byl tento cerny kabel nasponovan, ze v miste pajeni vznikl nejaky studeny spoj napriklad? Jinak auto uz je u plynare. Dekuji, vik

23.11.2018 11:05:54
Jméno: Jarda Předmět: Nejde lpg, tlačítko nesvítí
Zdravim ve spolek. S lpg jsem zacatecnik. Auto mam chvili. Plyn fungoval naprosto v pohode. Predevcirem jsem mel schozene sani. Potreboval jsme preizolovat(omotat) kabelaz k benzinovym vstrikovacum. Od te doby mam lpg mrtve. Tlacitko je proste po tmě. Dnes mělo záchvěv, a rozblikalo. Nejdřív blikala dioda jen benzínu, po zmáčknutí tlačitka na prepinaci blikalo střidavě vše. Po vypnuti motoru a znovu nastartování opět tma..

Neví někdo?

Lpg Romano autogas
Ford mondeo v6
23.11.2018 11:58:03
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Nejde lpg, tlačítko nesvítí
Dobrý den, v první řadě je třeba zkontrolovat pojistku LPG systému, pokud bude v pořádku a pak zkontrolovat, zda je po opravě vše správně namontováno a zapojeno zpět. Pokud toto nepomůže závadu zjistit diagnostikou případně proměřením elektrického vedení.

21.11.2018 11:03:44
Jméno: Libor Suchý Předmět: Přepínání na LPG až při 90°C
Dobrý den, Škoda Octavia II, 1.6 Mpi. K přepnutí na LPG dochází až po zahřátí na 90°C. Před chladičem mám ostínění z papírového kartonu (celý chladič je tedy schován před náporem vzduchu). K ohřátí na teplotu 90°C dojde po 3 km jízdy. K přepnutí na LPG dochází až okolo 9 km.
Mám zaizolované i potrubí k reduktoru pro rychlejší ohřívání vody. V servisu mi řekli, že je to takto v pořádku a že při přepínání na nižších teplotách nedochází ke zplyňování LPG a hrozí poškození motoru. Otec má ale provedenou montáž na stejném vozidle a k přepnutí mu dojde po cca 2 km jízdy a má nastavenou teplotu přepnutí na 43°C.

Do práce to mám 12 km a při tomto používání jezdím 2/3 cesty na benzín a očekávaná úspora se tedy nedostavuje.
V servisu mi řekli že mi teplotu přepínání klidně sníží, ale že to nedoporučují. Mohu si ji nechat snížit na cca 45°C?
Děkuji za radu
21.11.2018 11:33:40
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Přepínání na LPG až při 90°C
Dobrý den, odpověď na Vaši otázku není jednoduchá. Příčina pozdního přepínání může být v chladícím okruhu (špatná cirkulace chladiva vlivem např. zanesení systému, zalomená hadice….) v reduktoru (např. zanesený reduktor) nebo ve špatném teplotním čidle reduktoru. Nelze srovnávat teplotu, kterou vidíte na přístrojové desce s teplotou reduktoru – ta bude vždy nižší. Pro dostatečné odpaření kapalné fáze LPG postačí nastavit teplotu 40oC (tato teplota je doporučována výrobci LPG zařízení). Bude tedy nutné diagnostickým programem zkontrolovat nastavení Vašeho LPG systému včetně nastavené teploty přepnutí a zkontrolovat externím teploměrem, zda teplota reduktoru odpovídá teplotě zobrazené v diagnostickém programu a na základě zjištění pak provést opravu případně potřebné nastavení.

19.11.2018 10:03:00
Jméno: Tomáš Předmět: LPG vůz Dacia
Dobrý den děkuji za odpověď.Jeste bych poprosil jaká je cena do této Dácie ochrany ventilů El.Valve co ji tam montujeme.Dekuji
19.11.2018 10:31:06
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: LPG vůz Dacia
Dobrý den, cenu jsem Vám poslal mailem.

17.11.2018 19:12:46
Jméno: Tomáš Předmět: LPG vůz Dacia
Dobrý den,chci si pořídit nové auto Dacia Lodgy Stepway motor SCe 75kw/102k Jelikož Dacia zrušila na konci tohoto roku dovoz vozidel na LPG Otázka zní.Je vhodný motor na montáž LPG a pojistite tento motor.Dekuji za odpověď
19.11.2018 8:32:44
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: LPG vůz Dacia
Dobrý den, tento motor jsme přestavovali v různých typech vozidel DACIA a řada z nich jsou vozidla sloužící k podnikání tedy s vysokým projezdem km. Přestavbu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii http://www.lpg-autogascentrum.cz/fotogalerie-monta zi/dacia/montaz-dacia-lodgy-1598-cm/ . Na každé vozidlo přestavěné naší firmou se automaticky vztahuje pojištění, které máme sjednáno u pojišťovny Kooperativa, které kryje škody na originálních dílech vozidla dotčených provozem LPG (hlava motoru, ventily, katalyzátor, lambda sondy, řídící jednotka vozidla…), vzniklé v důsledku nesprávné funkce některého námi dodaného LPG komponentu. Za toto pojištění u nás zákazník nic nepřiplácí.

13.11.2018 10:34:54
Jméno: Darius Předmět: LPG Prins nejde
Dobry den mam taky problem nejde mi LPG prins mam touran VW 1,4 tsi lpg mi zapipal take rychle pipanie a odvtedy nic nejde proste nahodit ani na ukazovateli neukaze ze by ho pustilo proste ho nepusti viete mi niekto takto poradit co by to mohlo byt a kde hladat chybu?
13.11.2018 13:33:55
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: LPG Prins nejde
Dobrý den, zvukový signál upozorňuje uživatele na závadu v LPG systému. Může jít např. o závadu spojenou s tlakem plynu. Takovéto závady bývají zapsány v řídící jednotce v paměti závad. Nejvhodnější bude, když vyhledáte plynaře, který systém Prins servisuje a který pomocí diagnostického programu závadu detekuje a následně odstraní. Pokud nesvítí přepínač LPG systému půjde zřejmě o závadu v elektroinstalaci.

12.11.2018 16:51:46
Jméno: Bruner Předmět: TECH 224
DD, mám generálkovaný motor Hyundai Sonata 2,4l s LPG. Na benzin plná spokojenost spotřeba cca 9l. Při přepnutí na LPG je nestabilní volnoběh, často zhasíná, spotřeba cca 10 l plynu. Avšak načtené benzinové mapy LTFT -5% a STFT +5% se po zapnutí plynu změní na
+10 a -29 a spotřeba stoupne na cca 25l. Jak lze prosím nastavit ECU plynu na stejné hodnoty jako u benzinu?
13.11.2018 7:28:16
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: TECH 224
Dobrý den, v první řadě doporučuji navštívit Vašeho plynaře, aby zkontroloval, zda je po generálce vše zapojeno správně. Plynař pomocí diagnostického programu též přezkouší správnou funkčnost všech komponent LPG systému, zkontroluje plynovou mapu a případně provede potřebné korekce v nastavení.


<5x<   <<     <1> || <67>  <68>  <69>  <70>  <71> ||  <256>     >>   >5x>  

Přidat záznam


Předmět:
Jméno:
E-mail (nebude zveřejněn):
Text zprávy:
jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>, můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
    


Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací