Logo Autogas Centrum
Logo Autogas Centrum
Logo Autogas měření emisí

Nacházíte se zde:  

Diskuzní fórum LPG/CNG

+ Nový dotaz

<5x<   <<     <1> || <7>  <8>  <9>  <10>  <11> ||  <244>     >>   >5x>  

6.7.2022 9:37:28
Jméno: Karel Předmět: Zhasínání motoru při rozjezdu
Dobrý den, k mému předešlém dotazu bych ještě dodal, že tento stav se děje pouze při zahřátém motoru na plnou provozní teplotu.
Když má motor třeba 60 stupňů žádné škytání se neděje a jede to krásně.
Problém nastane když má motor 90 stupňů.
Děkuji.
7.7.2022 8:23:02
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Zhasínání motoru při rozjezdu
Dobrý den, odpověděl naleznete u předchozího Vašeho dotazu.

5.7.2022 22:44:55
Jméno: Michal Hušek Předmět: Duster 1.2 TCE
Dobrý den,měl bych prosím dotaz-je proveditelná přestavba LPG u Dacie Duster 1.2 TCE 92 kW? Chystáme se koupit vůz a přemýšlíme dopředu. Moc děkuji,s pozdravem Hušek M.
7.7.2022 8:20:57
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Duster 1.2 TCE
Dobrý den, Dacia Duster 1,2 TCe, 92 kW, kód motoru H5FF4 lze přestavět na pohon LPG.

5.7.2022 11:06:31
Jméno: Karel Předmět: Zhasínání motoru při rozjezdu
Dobrý den,
mám Octavii II Facelift 2011 2.0 Rs systém Lovato.
Při rychlém sešlápnutí plynu z volnoběžných otáček motor napřed jakoby zaškytá a potom teprve zvýší otáčky.To pak dělá problém při rozjezdu když zařadíte,pustíte spojku do záběru zároveň přidáváte plyn a v té chvíli dojde k onomu “zaškytnutí” nebo prostě díry v plynu a motor zhasne. Abych se vyhnul zhasnutí musím napřed zlehka prošlápnout plyn.Při provozu na benzín nic takového nedělá. Zatím to řeším tak, že po městě jezdím na benzín.
Děkuji za odpověď a taky jestli by jste byli ochotni závadu případně odstranit.
Přeji pěkný den
7.7.2022 8:16:02
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Zhasínání motoru při rozjezdu
Dobrý den, odstranění závady bude vyžadovat použít diagnostiku. Může se jednat i o závadu v zapalovací soustavě.

2.7.2022 7:27:48
Jméno: Lukáš Předmět: Citroën Berlingo 1,4i
Dobrý den, koupil jsem si pracovní Citroën Berlingo s motorem 1,4i 55 KW ročník 2006. Jsou tyto motory vhodné pro přestavbu na LPG popř. muselo by se dát primazavani? Děkuji za odpověď.
7.7.2022 8:02:07
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Citroën Berlingo 1,4i
Dobrý den, tyto motory jssme přestaovali i bez "přímazu", nicméně bych doporučoval některý systém ochrany ventilů použít.

30.6.2022 21:47:31
Jméno: Patrik Derka Předmět: Rozdíl ve výkonu Octavia 1.8t 20v 110kw
Zdravím, dnes mi došel plyn v autě a proto jsem byl nucen jet na benzín. Když jsem zjistil, jak to jede na benzín. Bylo mi smutno z toho, že na lpg je to auto zdechnute. Prosím Vás, v čem by mohl být problém? Nastavení mapy lpg? Filtry nebyly měněny min 10000km. Jestli měnil předchozí majitel, to nevím. Svíčky jsou nové. Taky mě zajímá, zda musím palivový filtr, když používám převážně lpg filtry. Díky
1.7.2022 7:08:41
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Rozdíl ve výkonu Octavia 1.8t 20v 110kw
Dobrý den, pokud je LPG systém právně nainstalován a seřízen, pak byste neměl poznat úbytek výkonu. Navštivte svého plynaře a nechte systém zkontrolovat. Interval pro výměnu filtru plynné fáze LPG je 20 tis. km a pro výměnu kapalné fáze je 40 tis. km.

29.6.2022 13:56:44
Jméno: Dušan Předmět: Přímaz do Dacia Lodgy 1.6 sce
Uvažuji o montáži elektronického systému přímazu do tovární zástavby LPG u Dacie Lodgy 1.6 Sce, můžete mi doporučit vhodný typ?
Děkuji
29.6.2022 14:52:03
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Přímaz do Dacia Lodgy 1.6 sce
Dobrý den, pro ochranu ventilů používáme německý elektronický programovatelný systém dávkování aditiva Valve Protector, kde bychom našli vhodný kit pro Váš otor. Bližší informace k tomuto systému naleznete zde Https://www.lpg-autogascentrum.cz/valve-protector/ , případně zde https://www.valve-protector.de/ .

26.6.2022 17:48:19
Jméno: Tomáš Předmět: Dotaz
Dobrý den ,múžete mi prosím poradit, kde bych sehnal černý vstřikovač?Nějak ho nemůžu nikde najít. Jeden mi začal blbnout, Děkují Kotlaba
27.6.2022 11:09:50
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Dotaz
Dobrý den, dle informací Landi Renza je adekvátní náhradou za černý vstřikovač vstřikovač modrý. Doporučujeme provést výměnu všech vstřikovačů najednou.

26.6.2022 17:28:03
Jméno: Jan Douda Předmět: Stag Q Box Basic 4V
Dobrý den, rád bych se zeptal, zda k systému Stag Q Box 4 potřebuji se systémem Renix kupovat emulátor? Vozidlo Renault Master 2,2i 1989. Bohužel mám nově přestavěné auto a vůbec nefunguje na plyn. Dali mi tam Renix Emulátor AEB454 a ještě jinak zapojený než je v jeho návodu. Dráty z ŘJ LPG vždy pouze jeden paralelně na plus benzínových vstřiků, druhý nezapojený, což ŘJ tak nemůže vstřiky samozřejmě odpojovat, ale dali emulátor a zapojili ho jako relé, je to celé divoké . Může se tento typ Stag napojit na benzínové vstřiky tak jako u běžného systému? Pan Coubal z Kolína neví a evidentně se na mém autě učí. Už jsem z toho nešťastný. Při posledním pokusu auto spotřebovávalo plyn i benzín naráz, přičemž bez benzínu okamžitě zhasne. Děkuji za odpověď, Jan Douda
27.6.2022 9:59:35
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Stag Q Box Basic 4V
Dobrý den, protož mi ve Vašem dotazu chyběli nějaké informace tak jsem si je doplnil a zjistil, že závada byla odstraněna.

25.6.2022 10:43:09
Jméno: Josef Předmět: Čtyřkolka
Dobrý den,
je možne provest prestavbu pohonu na LPG napr. na čtyřkolce TGB blade 1000 ?
Je provozována z 90% po silnici
27.6.2022 9:12:25
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Čtyřkolka
Dobrý den, naše firma má typové schválení přestaveb LPG/CNG pro kategorie vozidel M a N. Čtyřkolky spadají do kategorií L nebo T. Případnou přestavbu by jste musel řešit jako individuální přestavbu za podmínek s tím souvisejících viz https://www.mdcr.cz/Zivotni-situace/Vyroba-a-prestavba-vozidla/prestavba-vozidla?returl=/Zivotni-situace .

23.6.2022 11:31:58
Jméno: Vítězslav Předmět: Audi A6 2,4i V6 130kw
Dobrý den, kolik stojí přestavba na LPG tohoto motoru?

Děkuji Vám

VK
23.6.2022 11:43:49
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Audi A6 2,4i V6 130kw
Dobrý den, odpověď jsem Vám poslal mailem.

16.6.2022 12:25:05
Jméno: Milan Předmět: Opel Astra k
Dobrý den, děkuji za odpověď a ještě mě zájímá, který ze systému by jste mi doporučil dle kvality a funkčnosti. Děkuji
16.6.2022 13:07:47
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Opel Astra k
Dobrý den, pro přestavbu bych doporučil LPG systém STAG 4QBOX Basic s pětiletou zárukou na elektroniku.

16.6.2022 9:56:56
Jméno: Milan Předmět: Zástavba Opel Astra, 1.4 74 kW, r.v 2017
Dobrý den, chtěl jsem se Vás zeptat na možnost zástavby uvedeného vozu, výběru typu a použití ochrany ventilu dle Vašich zkušeností a dlouholeté praxe. Prestavba mi nebyla v autor. servise doporučována, tak váhám...děkuji za info. a nashledanou.
16.6.2022 10:27:48
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Zástavba Opel Astra, 1.4 74 kW, r.v 2017
Dobrý den, To že autorizované servisy se k přestavbám staví rezervovaně případně odmítavě platí obecně. Pro dlouhodobý a bezproblémový provoz lze přestavbu těchto motorů realizovat s kvalitním systémem ochrany ventilů. My používáme pro ochranu ventilů německý elektronický systém dávkování aditiva Valve Protector. Přestavbu tohoto motoru si můžete prohlédnout na našich stránkách zde https://www.lpg-autogascentrum.cz/fotogalerie-mont azi/opel/montaz-opel-astra-sports-tourer-1398-cm/.

15.6.2022 10:12:20
Jméno: Slávek Předmět: Jak nouzově odpojit BRC PaD + komunikace s benzínovou jednot
re ing.Procházka --- mě spíše pane Procházka zajímal postup v případě vadné jednotky, už jsem se tím setkal a byl jsem nucen na dálnici vše přepojit, ale to bylo cca 8 let nazpět a a systém STAG 300 Premium.A i při vytažení pojistky docházelo k nepleše.
Děkuji
15.6.2022 13:40:08
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Jak nouzově odpojit BRC PaD + komunikace s benzínovou jednot
Dobrý den, v plynové řídící jednotce je modul, který po přepnutí na plyn odpojí benzínové vstřikovače a emuluje jejich činnost benzínové řídící jednotce. Pokud by byla závada v tomto modulu, pak je třeba zpět připojit benzínové vstřikovače a to buď ve sběrnici plynové řídící jednotky, nebo přímo najít napájení benzínových vstřikovačů a připojit je zpět, případně použít novou řídící jednotku, provést její nastavení autokalibraci a kontrolu plynové mapy v jízdních režimech.

14.6.2022 17:57:20
Jméno: Slávek Předmět: Jak nouzově odpojit BRC PaD + komunikace s benzínovou jednot
Dobrý den, rád bych věděl, jedu s autem (M S350 6V, system BRC PaD) do zahraničí. Rád bych věděl, jak zcela odpojit BRC jednotku a vše ostatní, tak, aby neovlivňovala benzínovou, tedy pokud vytažení pojistky nestačí. Kdysi jsem si nechal předělat A8 na LPG STAG 300 premium a LPG nová jednotka byla vadná, samotné vytažení pojistky ani uživatelská deaktivace nepomohly. Musel jsem přepojit LPG jednotku a i něco myslím u vstřiků.
Děkuji za rady
15.6.2022 7:15:41
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Jak nouzově odpojit BRC PaD + komunikace s benzínovou jednot
Dobrý den, pokud není vadná LPG řídící jednotka, pak pro odpojení LPG systému postačí vyjmout pojistku.

12.6.2022 15:45:36
Jméno: Zdeněk Předmět: Sviti chyba motoru
Dobry den, sportage 2.0 benzin 104kw. Pri prepnuti na benzin se rozsvítí chyba motoru, je to normalni? Děkuji
13.6.2022 7:36:18
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Sviti chyba motoru
Dobrý den, rozsvícená kontrolka Vás upozorňuje na závadu a pro její zjištění bude třeba použít diagnostiku.

<5x<   <<     <1> || <7>  <8>  <9>  <10>  <11> ||  <244>     >>   >5x>  

Přidat záznam

Předmět:
Jméno:
E-mail (nebude zveřejněn):
Text zprávy:
jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>, můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz

Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací