Logo Autogas Centrum
Logo Autogas Centrum
Logo Autogas měření emisí



Nacházíte se zde:  

Diskuzní fórum LPG/CNG


+ Nový dotaz

<5x<   <<     <1> || <8>  <9>  <10>  <11>  <12> ||  <258>     >>   >5x>  

11.8.2023 6:46:09
Jméno: Bielczyk Roman Předmět: Nutnost výměny bomby LPG?
zdravím je nutné měnit bombu LPG v Autě Opel Mokka 1.4 Turbo LPG r.v. 2014.
Kolik by případně stál cely servisní zásah . dekuji
14.8.2023 11:22:25
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Nutnost výměny bomby LPG?
Dobrý den, u dodatečných přestaveb je životnost LPG nádrže dle platné legislativy 10 let od data výroby. Pokud se jedná o „tovární přestavbu“ pak svůj dotaz směřujte na Opla.

9.8.2023 6:30:16
Jméno: jiří Předmět: nespokojenost s LPG obecně
LPG z jedné výroby a montáže jezdím již na druhém autě a auto odmítalo nyní jet ... jak na benzín, tak na LPG ...jako když je přidušené, nechtělo jet na plný kotel , vzpíralo se , příšerný ...na plyn skákalo na rozjezdu jako koza, musel jsem otáčky držet pořád pod spojkou a třetinu výkonu ve vysokých otáčkách odmítalo ... všechno jsem měnil jako na benzínu , zoufalost ...pak jsem již v záchvatu koupil aditivum přímo do bandy ... a chtějte vědět ten kotrmelec ... auto na plyn přestalo kopat a otáčky v klidu houpat a celkově zklidnilo se na šepot květin a najednou ten starej auťák jede jako za mlada...nedokáži si vysvětlit pochody ve spalovacím systému jak LPG, tak benzínu, ale to aditivum auto zachránilo před jistou smrtí
14.8.2023 11:18:38
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: nespokojenost s LPG obecně
Dobrý den, pravděpodobně byly zanesené vstřikovače a přidání aditiva je pročistilo.

5.8.2023 10:08:14
Jméno: Jan Česal Předmět: RE: LPG SsangYong Korandová 1.5 T-gdi
Dobrý den, jaký je přívstřik benzínu u tohoto motoru konkrétně, prosím?
14.8.2023 11:15:47
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: RE: LPG SsangYong Korandová 1.5 T-gdi
Dobrý den, žádný z našich dodavatelů LPG systémů nemá v současné době vhodnou sadu pro přestavbu tohoto motoru s přímým vstřikováním benzínu, proto nemáme žádné údaje spotřeby benzínu při jízdě na LPG.

4.8.2023 18:09:46
Jméno: Jaroslav Předmět: Přestavba z CNG na LPG
Dobrý den, chci se zeptat, kolik by stála přestavba na LPG, na VW Caddy 2.0, rok výroby 2008, 80kW, ale v autě je originálně udělané již z výroby CNG, tak by se to muselo demontovat. Děkuji za odpověď. S pozdravem Jaroslav S.
14.8.2023 11:12:06
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Přestavba z CNG na LPG
Dobrý den, bohužel Vám přestavbu tohoto vozu na LPG nemohu nabídnout. Nemáme typové schválení pro přestavby CNG vozidel na pohon LPG.

3.8.2023 14:20:43
Jméno: Josef Předmět: Řešení problému
Dobrý den,
chtěl bych Vás požádat o radu. Vozidlo během jízdy na LPG občas těsně před zastavením (třeba při jízdě ke kruhovému objezdu) vypne, a po ujetí cca 150km se rozsvítí kontrolka motoru s chybou, že zadní lambda sonda má pomalou reakci (dělalo to na starou i novou lambda sondu). LPG systém nemá zapojené čtení lambda sondy. Domnívám se, že problém bude kvůli valvetroniku, kde systém LPG zaznamenává konstantní tlak z MAP senzoru. Řešili jste podobný problém, případně nějaké návrhy?

Vozidlo BMW E91 318i 95kw 2007 (motor N46B20B)
LPG LANDIRENZO Omegas Evo

Děkuji za odpověď
3.8.2023 15:13:50
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Řešení problému
Dobrý den, pro odstranění závad bude nutné použít diagnostický program LPG a případně i diagnostiku pro Váš vůz. Pokud závada nebude zapsaná v paměti řídící jednotky LPG, pak bude nutné navodit závadu (vypnutí motoru) při připojeném diagnostickém programu. Příčin rozsvěcování kontrolky motoru je celá řada např. špatné složení palivové směsi LPG, vadná lambda sonda, vadný katalyzátor, vadný LPG vstřikovač, závada v zapalovací soustavě atd.. Navštivte proto odborný servis s diagnostikou Landi Renzo, který závady identifikuje a odstraní.

1.8.2023 6:05:19
Jméno: František Fillip Předmět: Dotaz
Dobrý den,zakoupil jsem vůz Mitsubishi ASX 2.0-automat r.v.2020 a chtěl bych namontovat v dohledné době zařízení lpg.Chtěl jsem se informovat jakou značku zařízení by jste mi byli schopni namontovat,jak velká nádrž lpg se do tohoto vozu vejde a jestli je dobré použít zařízení na přimazávání ventilivých sedel.Prosim o cenovou nabídku montáže .Plnící koncovku bych chtěl pod vičko nádrže.Děkuji za odpověď.
1.8.2023 8:03:02
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Dotaz
Dobrý den, přestavbu tohoto vozidla si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde https://www.lpg-autogascentrum.cz/fotogalerie-mont azi/mitsubishi/montaz-mitsubishi-asx-1-998-cm/ . Při přebírání vozidla k montáži vždy se zákazníkem domlouváme detaily přestavby včetně velikosti nádrže a jejího umístění samozřejmě s přihlédnutím k technickým a prostorovým možnostem daného vozidla a k platným předpisům. Pro tato vozidla lze použít toroidní nádrž s objemem 53 l (lze natankovat max. do 80%). Pro ochranu ventilů používáme německý sekvenční systém Valve Protector, který dávkuje aditivum v závislosti na zatížení motoru v celém rozsahu otáček. Cenu montáže jsem Vám poslal mailem.

25.7.2023 15:34:55
Jméno: Ivan Předmět: Vedro vs LPG
Dobrý den,
mám následující (letitý) problém: zejména za vysokých teplot se stává provoz na LPG téměř nemožný. Auto nejde do otáček, nemá výkon, škube, někdy mám "omezovač" na 4000 rpm. Přes 4000 se na LPG prostě nedostanu. Mám Sandero 2011 1,6 8v 62 kW Euro 5 (K7M800), přestavba 2012. Systém Magic III, reduktor Compact. Chová se to takto již od přestavby. Zpočátku řešeno s autorem přestavby, bezvýsledně, dále "všude možně". Historicky pomohlo jedině jezdit na benzín. Vyzkoušeno: měnit cívku, zap. kabely, svíčky, seřizovat ventily, čistit škrtící klapku, vyměnit lambda sondu, plynové i benzínové vstřiky, samozřejmně měnit filtry plynné i kapalné fáze. Vše několikát samostatně i naráz. Krátkodobě pomohlo vždy tak na 200 km "smazání adaptací." Pak auto jelo výborně - těch 200 km. Na čtečce OBD II nic nenalezeno, 0 chyb. Jako teoretickou příčinu jsem ze zoufalství tipoval vysypaný kat, ale to se nedá ověřit a nový stojí víc jak celé auto. Jako další příčiny mě napadá EURO 5 nebo špatně udělaná přestavba s nevhodnými komponenty. Jinak už prostě nevím. Máte prosím nějaký tip, nějakou blbost, kterou by to mohlo být? Než půjde auto do šmelcu, chtěl bych na to přijít. Díky moc.
31.7.2023 9:55:48
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Vedro vs LPG
Dobrý den, pokud by byl vysypaný katalyzátor, svítila by kontrolka motoru. Vzhledem k tomu, že vůz po smazání autoadaptací jezdil nějakou dobu dobře typoval bych, že závada bude souviset s bohatostí směsi LPG, ta může být ovlivněna některým špatně fungujícím snímačem LPG . Navštivte proto plynaře s dobrými referencemi, který zkontroluje, zda je LPG systém namontován správně, zda všechny komponenty LPG soustavy fungují správně a zkontroluje nastavení plynové mapy.

22.7.2023 6:43:02
Jméno: Miloslav Předmět: Lpg v5
Mám boru 2.3 v5 lpg natankoval sem lpg vyjel. Nadz a ukazoval ukazuje plnou ale spodní čárka rezerva neukazuje se
31.7.2023 9:43:25
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Lpg v5
Dobrý den, závada může být v samotném přepínači nebo může být nastaven špatný snímač hladiny LPG. Navštivte svého plynaře, který diagnostickým programem zjistí, zda je nastavený správný snímač hladiny LPG a případně provede jeho nastavení.

18.7.2023 18:02:42
Jméno: Igor Předmět: Tankování lpg
Dobry den při tankování se čerpání nevypne furt se snaží čerpat ze je nádrž plna poznám podle litru i zvuku čerpání který se změní nemělo by vypnout úplně ? Diky.
19.7.2023 8:06:11
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Tankování lpg
Dobrý den, multiventil by měl vypnout tankování při dosažení cca 80% objemu nádrže. V některých případech dochází ke konci tankování ke zpomalení až téměř zastavení plnění. V takovém případě je třeba čerpání ukončit a odpojit tankovací pistoli.

18.7.2023 14:28:54
Jméno: Ales Opatrny Předmět: Prestavba na lpg
Dobry den. Chtel bych se zeptat jaka nova auta jsou v soucasne dobe vhodna na prestavbu na lpg? Primarne me zajimaji hatchback vozy velikostne Skoda scala, Kia Ceed atd. Dekuji vam.
18.7.2023 14:55:43
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Prestavba na lpg
Dobrý den, přestavět na pohon LPG lze všechny MPi motory (benzín se vstřikuje před sací ventily).
U motorů s přímým vstřikováním (benzín se vstřikuje pod vysokým tlakem rovnou do spalovací komory válce) potřebujeme znát pro posouzení možnosti přestavby výrobce, model, rok výroby, výkon v kW, kód motoru a v některých případech i typ benzínové řídící jednotky a to, zda je vůz vybaven filtrem pevných částic.

15.7.2023 15:21:11
Jméno: Alexandr Předmět: Fiat doblo ll natural power nejde natankovat cng
Dobrý den mám fiat dobloll natural power 1.4 88kw při posledním tankování mi nešlo netankovat cng a stojan hlásil Block a pak e604 chci se zeptat jaká je pravděpodobná závada děkuji
17.7.2023 7:13:24
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Fiat doblo ll natural power nejde natankovat cng
Dobrý den, jednou z možných příčin, proč nelze natankovat, je vadná plnící přípojka. V každém případě z důvodu bezpečnosti doporučuji svěřit opravu odbornému servisu.

13.7.2023 20:00:20
Jméno: František Předmět: dotaz na montáž
Dobrý den, zajímala by mě možnost montáže lpg do vozu Subaru Outback 2.5 AWD 129 kw, kód motoru FB25 r.v.2018. Nemělo by se jednat o přímovstřikový motor.
Pokud montáž možná je prosím o sdělení nezávazné kalkulace ceny montáže.
Děkuji za ochotu Fillip
14.7.2023 7:19:24
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: dotaz na montáž
Dobrý den, přestavba tohoto motoru (FB25) na pohon LPG možná je. Cenu montáže jsem Vám poslal mailem.

11.7.2023 6:48:07
Jméno: Filip Předmět: Servis zařízení lpg
Dobrý den,chtěl jsem se zeptat, zdali je u vás možno servisovat zařízení Brc Sq24 a zařízení LandiRenzo. Používám několik vozidel s těmito zařízeními LPG a hledám servis pro jejich údržbu a případné opravy.Děkuji za info.
11.7.2023 7:38:21
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Servis zařízení lpg
Dobrý den, ano, je to možné, na servis se můžete objednat po konzultaci se servisním technikem na tel. 606 659 530.

8.7.2023 19:27:56
Jméno: František Fillip Předmět: montáž lpg Superb 3
Dobrý den, chtěl jsem se informovat na možnost montáže lpg do vozu Škoda Superb 3. Zajímalo by mě na jaké motorizace je montáž lpg vůbec možná.
Měl bych zájem o přestavbu Superba 3 nejlépe 140kw/190 koní kód motoru CZPB nebo DKZA nebo DNNA. Je taková montáž možná? Jaká by byla předběžná cena této montáže. Dík za info F.Fillip
10.7.2023 8:01:53
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: montáž lpg Superb 3
Dobrý den, pro Vámi uvedené kódy motorů nemáme v současné době vhodnou sadu pro přestavbu na LPG. Přestavb je možná pro kódy motorů CZCA, CZE, DPCA a DADA.

8.7.2023 15:07:21
Jméno: RAMUSAK Předmět: SAMOOBSLUŽNÉ ČERPÁNÍlpg
Je nový zákon,že si musí řidič čerpat sám LPG na čerpací stanici a nebo jen proškolená obsluha na LPG .Dík za info,
10.7.2023 7:51:12
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: SAMOOBSLUŽNÉ ČERPÁNÍlpg
Dobrý den, dle platné legislativy smí čerpat LPG pouze osoba řádně proškolená. Řada dodavatelů LPG a čerpacích stanic provádí školení samoobslužného čerpání LPG. Pak lze samoobslužně čerpat LPG na konkrétní čerpací stanici nebo na vyjmenovaných stanicích daného dodavatele LPG.


<5x<   <<     <1> || <8>  <9>  <10>  <11>  <12> ||  <258>     >>   >5x>  

Přidat záznam


Předmět:
Jméno:
E-mail (nebude zveřejněn):
Text zprávy:
jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>, můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
    


Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací