Logo Autogas Centrum
Logo Autogas Centrum
Logo Autogas měření emisí



Nacházíte se zde:  

Diskuzní fórum LPG/CNG - Zkušenosti


15.12.2010 13:27:35
Jméno: Matějka Předmět: Zkušenosti

Dobrý den, rád bych se podělil o pár nabytých zkušeností. Nechal jsem si u Vás v listopadu namontovat zařízení STAG 4 do svého vozidla Tyota Yaris, r.v. 2004. Od té doby jsem najezdil cca 800 km, takže nic moc, každopádně určitý obrázek už jsem si stihl udělat. Předem bych chtěl poděkovat za velmi příjemný přístup celé Vaší firmy při samotné objednávce a následné instalaci, vše mi bylo vysvětleno, ukázáno, zkrátka žádný problém. A že jsem těch otázek neměl málo. Od té doby jsem již stihl natankovat 2x na stejné pumpě, takže jsem si zvládl orientačně spočítat spotřebu, která se oproti původní benzinové, po odečtu cca 20 km, které jsem mohl najezdit za studena na benzin, zvedla jen o asi 0,4 - 0,6 litru, což mi přijde parádní. No, více každopádně zjistím po více tankováních, předpokládám, že se vše ještě bude usazovat, takže uvidíme. Budu doufat, že se stávající stav nezmění. Za studena, i v těchto mrazech, ujedu cca 500m, maximálně 1 km a zařízení se mi přepne na plyn (ačkoliv mi pak ještě dlouho svítí kontrolka studeného stavu), takže taky paráda, bál jsem se, že to bude trvat kdoví jak dlouho. Co se výkonu týče, tak zde mám paradoxně a samozřejmě subjektivně pocit, že vozidlo jede dokonce lépe a je živější. Jediné co mě zarazilo je, že po přepnutí na plyn, pokud poslouchám zvuk motoru u zvednuté haupny, má motor jiný zvuk, takový suše "cvakavý". Není to moc slyšet, ale protože mám stávající "benzinový" zvuk naposlouchaný, tak jsem si toho všiml hned. Nevím zdali je to normální, snad ano? Zároveň mám nainstalovaný přímaz ventilů, tuším VAP Saver, technik mi po instalaci sdělil, že pro mé vozidlo je doporučeno dávkování cca 1 kapka za 12-15 vteřin, toto jsem si také doma na doporučení technika zkontroloval a donastavil. Zde mi dovolte dotaz - je uvedené dávkování správně? Nejsem si jistý, zdali jsem se náhodou nepřeslechl a nemělo to být 12-15 kapek za minutu, soudě i podle toho, co uvádíte na svých stránkách. Raději se ptám, dokud je čas. A dále, pokud bych přimazával více než je doporučeno, např. 1 kapka za 5 vteřin, škodí to motoru, nebo je to jedno, či je to dokonce ku prospěchu? Díky za odpověď a doufám, že jsem i dalším možným zájemcům trochu pomohl při jejich rozhodování, já jsem prozatím moc spokojený.


15.12.2010 15:12:08
Jméno: Autogas Centrum Předmět: RE: Zkušenosti
Hezký den pane Matějka. Váš příspěvek na naše fórum je nejlepším oceněním naši práce. Je to pro nás nejlepší reklama. DĚKUJEME!!! Co se týká dávkování přimazávací směsi, správně je: 1 kapka za 12-15 vteřin, tedy cca 4 kapky za minutu. Za celý tým Autogas Centrum s.r.o. Milan Šmíd, Jaroslav Liška - majitelé firmy


Přidat záznam


Předmět:
Jméno:
E-mail (nebude zveřejněn):
Text zprávy:
jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>, můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
    


Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací