Logo Autogas Centrum
Logo Autogas Centrum
Logo Autogas měření emisí
Diskuzní fórum LPG/CNG - Přestavba CNG na LPG


2.1.2023 14:15:11
Jméno: Petr Předmět: Přestavba CNG na LPG
Naváži na dotaz Jardy.
Uvažuji o stejném zásahu do stejného DUCATA. Upřesním, že se jedná o tovární zástavbu CNG a dále uvádím: Nechci rušit CNG, jenom přidat LPG. Spíše kvůli dojezdu a pokrytí stanic. Takže auto by bylo na tři paliva. CNG, LPG a nouz. Benzin.
Od plynového reduktoru z tlaku cca 200 bar je již zemní plyn na tlaku cca 6bar. tlak a teplota plynu je měřena přímo ve vstřikovací liště. Mne tedy napadá pouze přidat nádrž LPG + reduktor kapalný LPG na plyn, akorát tlak bude záviset na teplotě nádrže LPG. Nicméně řídicí jednotka si jej měří, takže by si s tím mohla poradit v rámci mapy a korekcí. Určitě by muselo dojít ke korekci kvůli jiné výhřevnosti CNG a PropanButanu, Ale vše by teoreticky mohlo jít vyřešit. Jiná věc je legislativa. Ptám se tedy, zda není možnost využít té plynové části, která na motoru již je? Díky za reakci. Petr
2.1.2023 15:08:14
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Přestavba CNG na LPG
Dobrý den, aby bylo možné provést legálně přestavbu vozidla CNG na LPG, musí být splněny legislativní požadavky. Přestavba musí být provedena buďto jako individuální nebo jako typová. V každém případě pověřená zkušebna kontroluje mimo jiné zástavbu LPG systému, emise a pokud by byl zachován i pohon na CNG i to, jak je zabezpečeno, aby vozidlo jelo vždy jen na jedno palivo, a to buď CNG nebo LPG. Pro přestavbu jednopalivových vozidel CNG na LPG nemáme typové schválení Ministerstva Dopravy a nevím o tom, že by některá firma zabývající se přestavbami takové typové schválení měla.


Přidat záznam


Předmět:
Jméno:
E-mail (nebude zveřejněn):
Text zprávy:
jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>, můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
    


Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací