Logo Autogas Centrum
Logo Autogas Centrum
Logo Autogas měření emisí



Nacházíte se zde:  

Diskuzní fórum LPG/CNG - Dotaz na CNG


2.12.2023 3:24:15
Jméno: Robert Šmid Předmět: Dotaz na CNG
Dobrý de
dovezl jsem si auto 6v, 205 kw, Chevrolet 2005 přestavěné na CNG 2009, systém BRC. Uvažuji o přestavbě na LPG. Bude možné využít nádrž 75litrů od CNG na LPG, když splňuje mnohem vyšší nároky na bezpečnost? Řeším to proto, že auto mělo specifickou vestavbu, která byla pro České STK nepřijatelná. Ve vozidle byli instalována celkem 4 nádrže. Jedna 75l v zavazadlovém prostoru a 3x 35l pod vozidlem s překrytím svépomocně udělaným hliníkovým boxem. Auto takto jezdilo v Rakousku od 2009. Po demontáži nádrží pod vozidlem a ujetí cca 50 km auto na plyn nejede, neběží na všechny válce a motor zhasne i na volnoběh.Ohrátý motor nejde vytočit přes3tis ot a motor se dusí. Přitom u odborné firmy, jim prý auto po demontáži běželo na volnoběh asi 30 min. Podle Revizní zprávy mám ve voze reduktior i vstřiky Romano, což by mělo být BRC, jestli jsem si to dobře našel. Nenašel jsem však na trhu žádný reduktor této značky pro 205 Kw. Potřebuji se rozhodnout podle ceny, jestli zůstanu u CNG, koupím nový reguktor a namontuji po dovozové STK zpět do kufru 2-3 původní nádrže CNG, čímž o kufr úplně příjdu, nebo nechám auto zrovna přestavě na LPG. V současné situaci nejsem schopen projít přes dovozovou STK. V okolí není nikdo, kdo by měl diagnostiku RBC CNG. Jedinný člověk, kterého jsem našel mi nechce auto ani prověřti diagnostikou na plyn, že si mám rovnou koupit přestavbu na LPG. Najel jsem na LPG už víc jak 300tis km, ale z CNG jsem zatím rozpačitý. Ještě uvádím, že dle revizního protokolu mám řídící jednotku AEB. Děkuji za odborný názor a radu, jaký reguktor CNG by byl pro mne vhodný. Podle ceny se rozhodnu, kterou cestou jít. Mohli by jste mi ještě sdělit, kdo v okolí Trutnova provádí montáže BRC jako Váš odborný zástupce? Ještě jednou mnohokrát děkuji za odpovědi.
4.12.2023 8:00:03
Jméno: Ing. Procházka Evžen Předmět: RE: Dotaz na CNG
Dobrý den, pokud je CNG zapsán v TP, musí být při dovozové STK funkční. Případnou přestavbu na LPG lze provést až po provedené dovozové STK a zapsání vozidla do registru vozidel. Komponenty CNG systému kromě řídící jednotky a vstřikovačů nelze použít pro LPG. Partnerské servisy na které se můžete obrátit naleznete zde https://www.lpg-autogascentrum.cz/autorizovane-ser visy/ .


Přidat záznam


Předmět:
Jméno:
E-mail (nebude zveřejněn):
Text zprávy:
jsou povoleny tagy <b>, <u> a <i>, můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
    


Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací