Logo Autogas Centrum
Logo Autogas Centrum
Logo Autogas měření emisíNacházíte se zde:  

Nejčastější dotazy LPG a CNG

V sekci nejčastější dotazy LPG a CNG najdete shrnuté témata na, které se nás zákazníci ptají nejčastěji. Najdete zde vše ohledně montáže, přestavby, revize, servisu, ochrany ventilů a ventilových sedel, pojištění LPG a CNG a celkově všech systémů LPG a CNG. Pokud nenajdete to, co hledáte, tak vyzkoušejte i naše fórum LPG a CNG. Firma Autogas centrum Strakonice se vám vždy bude snažit pomoci.

 

Je nutné mít rezervu v autě?

Kolik se vejde LPG plynu do nádrže?

Jaká je životnost nádrže LPG?

Jak dlouho je platná revize?

Kdy je zapotřebí výměna filtrů LPG?

Je lepší přestavba na CNG?

 

Je nutné mít rezervu v autě?

Vzhledem k současné vyhlášce si tuto možnost stanovuje výrobce vozidla. V dnešní době již většina vozidel nemá povinnost mít v povinné výbavě rezervu. Rezerva je nahrazena tzv. opravným kitem. Přesné stanovisko jednotlivých výrobců najdete na stránkách Ministerstva dopravy na tomto odkazu Stanoviska výrobců k vybavení vozidla náhradním kolem. Proto se již dnes při montáži a přestavbě na LPG pohon využívá prostoru místo rezervy pro nádrž LPG, tak aby Vám v kufru neubylo místo.

 

Kolik se vejde LPG plynu do nádrže?

Nádrže se plní na cca 80% své celkové kapacity. Což znamená, že pokud máte například nádrž na 53l, tak do ní natankujete 42,5l LPG. Bližší informace o nádržích na jdete na tomto odkazu ZDE

 

Jaká je životnost nádrže LPG?

Životnost nádrže je 10 let od data výroby. Životnost nelze prodloužit. Po uplynutí 10ti let od data výroby je nutno nádrž demontovat a vyměnit za novou.

 

Jak dlouho je platná revize?

Revize se vždy dělá jednou za 12 měsíců. Revize spočívá v kontrole těsnosti zařízení a všech spojů (jestli někde neuniká plyn). Bez platné revize neprojdete technickou kontrolou

 

Kdy je zapotřebí výměna filtrů LPG?

Ve vozidle přestavěné na LPG se celkem nacházejí dva filtry LPG. První je filtr kapalné fáze, který se mění po ujetí  40 000 km. Druhý filtr je plynné fáze a ten se mění po ujetí 20 000 km. Pokud se filtry pravidelně nemění, tak může dojít k zanášení vstřikovacích trysek a tím pádem ke špatnému chodu vozidla na LPG pohon.

 

Je lepší přestavba na CNG?

V současné době zatím ne. V České republice se nachází pouze cca 65 stanic, kde lze tankovat CNG. Nádrž může být pouze válcová, tak že nejde využít místo pro rezervu. Nádrže na CNG jsou výrazně těžší než na LPG a tím dochází k velkému zatížení nápravy.  Cena přestavby na CNG je cca 2x tak dražší než na LPG (vysoká cena nádrží na CNG).

 

Zajímá Vás víc?


Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací