Logo Autogas Centrum
Logo Autogas Centrum
Logo Autogas měření emisíNacházíte se zde:  

Nejčastější dotazy LPG a CNG

V sekci nejčastější dotazy LPG a CNG najdete shrnuté témata na, které se nás zákazníci ptají nejčastěji. Najdete zde vše ohledně montáže, přestavby, revize, servisu, ochrany ventilů a ventilových sedel, pojištění LPG a CNG a celkově všech systémů LPG a CNG. Pokud nenajdete to, co hledáte, tak vyzkoušejte i naše fórum LPG a CNG. Firma Autogas centrum Strakonice se vám vždy bude snažit pomoci.

 

Je nutné mít rezervní kolo v autě?

Jaký je objem LPG nádrže?

Jaká je životnost LPG nádrže?

Jaká je platnost revize LPG systému?

Kdy je zapotřebí výměna filtrů LPG?

 

Je nutné mít rezervní kolo v autě?

Vzhledem k současné vyhlášce si tuto možnost stanovuje výrobce vozidla. V dnešní době již většina vozidel nemá povinnost mít v povinné výbavě rezervu. Rezerva je nahrazena tzv. opravnou sadou. Přesné stanovisko jednotlivých výrobců najdete na stránkách Ministerstva dopravy na tomto odkazu Stanoviska výrobců k vybavení vozidla náhradním kolem. Proto se již dnes při montáži a přestavbě na LPG pohon využívá prostoru místo rezervy pro nádrž LPG, tak aby Vám v kufru neubylo místo.

 

Jaký je objem LPG nádrže?

Nádrže se plní na cca 80% své celkové kapacity. Například do nádrže o objemu 53l je možné naplnit 42,5l LPG. Bližší informace o nádržích na jdete na tomto odkazu ZDE

 

Jaká je životnost LPG nádrže?

Životnost nádrže je 10 let od data výroby. Životnost nelze prodloužit. Po uplynutí 10ti let od data výroby je nutno nádrž demontovat a vyměnit za novou.

 

Jaká je platnost revize LPG systému?

Revize je potřeba provést jednou za 12 měsíců. Revize spočívá v kontrole těsnosti zařízení a všech spojů (zda někde neuniká plyn). Bez platné revize není možné provést kontorlu STK.

 

Kdy je zapotřebí výměna filtrů LPG?

Ve vozidle přestavěné na LPG jsou dva filtry LPG. První je filtr kapalné fáze, který se mění po ujetí  40 000 km. Druhý filtr je plynné fáze, který se mění po ujetí 20 000 km. Pokud se filtry pravidelně nemění, může dojít k zanásení vstřikovacích trysek a tím ke špatné funkci vozidla na LPG pohon.

 

 

Zajímá Vás víc?


Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací